Logo zeg-med

Zdjęcie z paskami

Zeg-Med S.C. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. "Uruchomienie technologii wytwarzania wielowarstwowych zgrzewanych dyfuzyjnie układów przepływowych z tworzyw sztucznych firmy ZEG-MEG".

Celem projektu jest wzmocnienie innowacyjności i konkurecyjności firmy ZEG-MED poprzez wdrożenie własnej, nowej technologii wytwarzania wielowarstowowych zgrzewanych dyfuzyjnie układów przepływowych z tworzyw sztucznych, stosowanych w medycznych i biotechnologicznych instrumentach analitycznych, będących rezultatem przeprowadzonych prac B+R.

Dofinansowanie projektu z UE: 563 738,00PLN

Zdjęcie z logami Funduszu Europejskiego, Rzeczpospolitej Polski i Uni Europejskiej

Tytuł projektu:
Uruchomienie technologii wytwarzania wielowarstwowych zgrzewanych dyfuzyjnie układów przepływowych z tworzyw sztucznych firmy ZEG-MED

Opis projektu:

Przedmiotowy projekt, związany jest z przeprowadzeniem inwestycji technologicznej skutkującej wdrożenie do ZEG-MED S.C technologii wytwarzania wielowarstwowych zgrzewanych dyfuzyjnie układów przepływowych z tworzyw sztucznych, stosowanych w medycznych i biotechnologicznych instrumentach analitycznych, która umożliwi uruchomienie produkcji innowacyjnych w skali międzynarodowej, specjalnych układów przepływowych stosowanych jako komponenty w urządzeniach diagnostycznych in vitro (IVD - In Vitro Diagnostics) oraz w aparatach do analizy DNA.

Celem strategicznym projektu jest „Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności firmy ZEG-MED poprzez wdrożenie własnej, nowej technologii wytwarzania wielowarstwowych zgrzewanych dyfuzyjnie układów przepływowych z tworzyw sztucznych, stosowanych w medycznych i biotechnologicznych instrumentach analitycznych, będących rezultatem przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych”.

Nowa technologia obejmująca nowatorskie rozwiązania w obszarze zgrzewania dyfuzyjnego, technologii plazmowej, a także technologii obróbki mechanicznej tworzyw sztucznych, opracowana została samodzielnie przez dział B+R firmy ZEG-MED S.C. W testach technologii brała udział firma Pakt Electronics Aleksiński Sp. J. (w zakresie testowania nowej metody zastosowania technologii plazmowej w warunkach zbliżonych do rzeczywistych), a uzyskane wyniki w zakresie wytrzymałości na rozwarstwienia potwierdzone zostały przez Politechnikę Rzeszowską – Laboratorium Badań Materiałów. Na podstawie wyników prac B+R opracowano produkty w postaci wielowarstwowych makro układów przepływowych z tworzyw sztucznych.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje:

  • Budowę zakładu produkcyjnego wielowarstwowych układów przepływowych z tworzyw sztucznych (1 kpl.)
  • Zakup centrum obróbczego CNC (2 szt.)
  • Zakup plazmowego systemu niskociśnieniowego (1 szt.)
  • Zakup wyposażenia – stoły robocze i montażowe (4,00 szt.)

Całkowita wartość projektu: 850 000,00 PLN
Wydatki kwalifikowane: 805 340,00 PLN
Wysokość dofinansowania: 563 738,00 PLN

Nazwa programu:

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014 - 2020
III Oś priorytetowa: „Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach"
Działanie 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R"
Poddziałanie 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne"




Loga: Funduszów Europejskich, Rzeczpospolita Polska, Bank Gospodarstwa Krajowego i Unia Europejska- Europejski Fundusz Rozwoju Regionalengo





Postępowania ofertowe

Postępowanie ofertowe NR 02/2020/3.2.2/POIR/RB z dnia 25.06.2020r.

Ropczyce
09-12-2024


Z przyjemnością informujemy, iż firma Zeg-Med S.C. uzyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu I. Wsparcie dla przedsiębiorców, Ścieżka SMART, nabór FENG.01.01-IP.02-002/23, Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027.

Tytuł projektu:
Opracowanie (B+R) oraz wdrożenie ulepszonej metody produkcji układów przepływowych z PMMA wykorzystywanych do diagnostyki in vitro oraz analizy DNA.

Planowane działania:
Projekt obejmuje sekwencyjne przeprowadzenie powiązanych ze sobą linearnie modułów: B+R i wdrożenia innowacji, które dzięki logice wzajemnych zależności, umożliwią uzyskanie kluczowych wyników w postaci ulepszonej metody produkcji na etapie wykańczania układów przepływowych z PMMA do zastosowań w wyrobach medycznych do diagnostyki in vitro (IVD - In Vitro Diagnostics) oraz w aparatach do analizy DNA, a także uruchomienie produkcji innowacyjnego, co najmniej w skali kraju, produktu posiadającego potencjał do transformacji rynku w branży medycznej i biotechnologicznej.

W szczególności projekt obejmował będzie wszystkie elementy pozwalające na urzeczywistnienie realizacji celów projektu oraz osiągnięcie założonych rezultatów, tj.:
Projekt rozpocznie się od modułu B+R w ramach, którego przeprowadzone zostaną PR:
1. Opracowanie procesu wykańczania makro układów przepływowych z PMMA do zastosowań wrażliwych w oparciu o metody czyszczenia i polerowania powierzchniowego.
2. Opracowanie makro układów przepływowych z PMMA przy wykorzystaniu prototypu laboratoryjnego realizującego proces polerowania i czyszczenia w warunkach zbliżonych do rzeczywistych wraz z testami oraz pracami optymalizacyjnymi.

W ramach modułu wdrożenia innowacji, który stanowił będzie kontynuację działań zrealizowanych w module B+R, nastąpi:
1. Budowa hali produkcyjnej na potrzeby uruchomienia produkcji w skali przemysłowej makro układów przepływowych z PMMA.
2. Zakup linii technologicznej na potrzeby produkcji w skali przemysłowej makro układów przepływowych z PMMA

Grupa docelowa działań projektu:
Producenci urządzeń/jednostki korzystające z medycznych/diagnostycznych instrumentów do badań in vitro (In Vitro Diagnostics) oraz analiz DNA.
Cele projektu:
Opracowanie w ramach prac rozwojowych nowego procesu technologicznego w oparciu o kombinację ulepszonych metod czyszczenia i polerowania powierzchni w etapie produkcyjnym wykańczania układów przepływowych z tworzyw sztucznych do zastosowań w urządzeniach do diagnostyki in vitro (IVD - In Vitro Diagnostics) oraz w aparatach do analizy DNA, które przekładały się będą na istotne cechy i parametry finalnego produktu.

Planowane efekty:
Projekt dotyczy opracowania w toku prac B+R innowacyjnego co najmniej w skali polskiego rynku produktu w postaci układów przepływowych z tworzyw sztucznych (PMMA) do zastosowań wrażliwych w medycznych urządzeniach analitycznych do diagnostyki in vitro (In Vitro Diagnostics) oraz aparatów do analiz DNA.
Rezultaty projektu charakteryzowały się będą unikalnymi cechami/parametrami tj.:
• zmniejszenie chropowatości, • podwyższenie przejrzystości, • poprawa parametrów przepływu płynów wewnątrz układu.
Wartość projektu: 3 527 735,67 PLN
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 809 769,20 PLN
#FunduszeEuropejskie
Logo

Contact Us

Our Office

Ul Leśna 184, 39-100 Ropczyce, POLAND

Email: zegmed@zegmed.com

Janusz Zeglen: +48 577 553 790

Krzysztof Zeglen: +48 690 862 668

Social